5 порад для тих, хто вирушає у відпустку

Довгоочікувний період відпусток – “горяча” пора для крадіїв та грабіжників. Тому варто підготувати квартиру, будинок чи дачу до вашої довгострокової відсутності.

 • Виключіть ознаки вашої відсутності (забита поштова скринька, пил на дверях, білизна на сушарці, що довгий час не знімається, і т.ін.);
 • Попросіть уважних сусідів стежити за вашою квартирою;
 • Залиште ввімкненим світло, або встановіть пристрій, що імітує вмикання і вимикання світла;
 • Не залишайте у квартирі коштовних предметів, або застрахуйте їх;
 • Встановіть охоронну сигналізацію. Не забудьте увімкнути її перед від’їздом та попередити оператора пульта щодо вашої довготривалої відсутності. Так вашій квартирі буде присвоєно статус “Підвищена увага”.

Скористайтесь нашими безпровідними рішеннями з охорони квартир та заміських будинків.

 

Поради щодо охорони заміського будинку

Перш за все варто застрахувати свою нерухомість та майно. Це допоможе у випадку, якщо крадії не лише забрали найцінніше, але і зіпсували те, що не змогли взяти з собою. Також варто подбати про страхування від розбою та хуліганства, стихійних лих, вибухів, аварій протипожежних, водопровідних та отоплювальних систем.

Відправляючись на літо у свій заміський будинок, жителі можуть зіткнутися з неприємностями побутового характеру, які, у свою чергу, впливають на безпеку проживання.

У зимній період могли статися поломки в системах тепло- та водопостачання, електропроводка може не витримати стрибка напруги у електромережі. Саме тому заміські селища у зоні підвищеної небезпеки. А влітку джерелом особливої небезпеки також є пожежі – як лісові, так і локальні.

Система безпеки “Розумний дім” – відмінна інвестиція у безпеку вашої родини. Сучасні системи захисту роблять звичайний дім – розумним. Окрім функції контролю опалення та систем комунікації, ви можете встановити програму, що імітує присутність власників у будинку. Наприклад, якщо ви надовго поїхали у відпустку, або нечасто відвідуєте заміський будинок, система буде рандомно вмикати та вимикати музику, телевізор, світло у різних кімнатах. Завдяки цьому здається, що у будинку постійно хтось знаходиться. Але система так розраховує свої дії, щоб власнику не довелося забагато сплачувати за електроенергію, що використовується під час роботи. Наші охоронні системи безпеки можуть інтегруватися з цією системою.

Навіть у організованих котеджних селищах рішення щодо безпеки зазвичай обмежуються надійною огорожею периметру, КПП та оганізації відеонагляду, які не здатні на 100% гарантувати захист від усіх можливих подій.

Найбільш ефективний захист забезпечує пультова охорона, оскільки саме вона дозволяє здійснювати цілодобовий моніторинг ситуації на об’єкті та оперативне реагування екстрених служб у випадку тривоги: несанкціонованого проникнення, пожежі, витоку води або газу.

Не вся охоронна сигналізація здатна захистити дім від взлому. Однак, щойно крадії спробують проникнути у приміщення, на пульт служби охорони надійде сигнал, і вже за декілька хвилин зловмисники будуть затримані та передані правоохоронним огранам.

Як попередити квартирну крадіжку

Перш за все огляньте свою квартиру:

 • чи не занадто розкішні ваші вхідні двері, чи не виділяються вони серед сусідських;
 • чи не залегко вони відчиняються (типові замки, типові двері);
 • чи не залишаєте ви ключі у “надійному місці” (під килимком, у поштовій скиньці, у електрощитку і т.д.);
 • чи є на вікнах решітки – якщо ви живете на першому чи останньому поверхах, або якщо поряд з вікном чи балконом розташована пожежна драбина чи росте високе дерево;
 • чи немає на ваших ключах бірки з прізвищем або телефоном;
 • чи не висять на видному для випадкового гостя місці запасні ключі від вашої квартири.

Оскільки 90% квартирних крадіїв заходять через двері, їх необхідно захистити в першу чергу, і бажано – за допомогою спеціалістів. Ще надійніше – двоє дверей, коли одна відкривається назовні, а друга – всередину. Дверна коробка має бути надійно укріплена металевими штирями, забетонованими в стінах, стелі та підлозі.

Замки мають бути не тільки якісні, але і різні. Зсередини у дверях має бути клямка або засув, і додатково – ланцюжок. Також не залишаємо без уваги вікна та балкони. Тут варто встановити надійні склопакети, решітки, віконниці та ролети.

Автономні сигналізації типу “ревун” або “повідомлення сусідів” також значно знижують ризик пограбування. У деяких випадках допомагають навіть підробки під сигналізацію.

Ніколи не варто економити на безпеці вашого майна. Якщо ви вирішили скористатися квартирною сигналізацією, найкращим рішенням є підключення до пультової охорони.