(прилади приймально-контрольні охоронні «ОРІОН -4Т.3.2», «ОРІОН -8Т.3.2», «ОРІОН -16Т.3.2»)

 

  1. ПОНЯТТЯ ТА ТЕРМІНИ, ЩО ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ В ДАНІЙ ІНСТРУКЦІЇ:

   ШЛЕЙФ СИГНАЛІЗАЦІЇ (ШС) – провідна лінія, що забезпечує зв’язок приладу зі сповіщувачами.

   СПОВІЩУВАЧ – пристрій(датчик), що встановлюється в охоронюваних приміщеннях(об’єктах) і сповіщає прилад про порушення стану ШС.

   КОД ДОСТУПУ – послідовність, від однієї до чотирьох цифр, що дозволяє зняти або поставити прилад або шлейф(и) під охорону.

   ЧАС ЗАТРИМКИ НА ВХІД – час, надаваний користувачеві для зняття приладу з охорони після розкриття приміщення.

   ЧАС ЗАТРИМКИ НА ВИХІД – час, надаваний користувачеві для виходу із приміщення після постановки приладу під охорону.

   ЗНЯТТЯ ПІД ПРИМУСОМ – зняття Об’єкта з охорони не зі своєї волі.

 

   СВІТЛОВА ІНДИКАЦІЯ:

   ІНДИКАТОР «СЕТЬ» – світиться постійно зеленим кольором при наявності мережі 220В і справності основного джерела живлення, мигає при її несправності.

   ІНДИКАТОР «ПИТАНИЕ» – світиться постійно зеленим кольором при нормальній напрузі акумулятора; мигає при його розряді, відсутності або коли потребує заміни.

   ІНДИКАТОР «ЛИНИЯ» – світиться при передачі інформації по каналу CSD або  GPRS.

   ІНДИКАТОР «ОХОРОНА» І ВИНОСНІ ІНДИКАТОРИ «ПОДТ 1» І «ПОДТ 2» –  сигналізують про повну або часткову охорону. Світяться – прилад під охороною; мигають – іде час затримки на вихід, прилад перебуває в режимі «Тривога», порушений тампер приладу (відкриття приладу); не світяться – прилад знятий із охорони або перебуває під охороною частина шлейфів без шлейфа «вхідні двері».

   ІНДИКАТОР «НЕИСПР» – сигналізує про обрив або замикання параметричного шлейфа, при нормальному стані параметричних шлейфів індикатор не світиться, при переході кожного з параметричних шлейфів у режим «Аварія» – мигає із частотою 1Гц.

   ІНДИКАТОР «ПОЖАР» – сигналізує про перехід в режим «Тривога параметричного шлейфа» будь-якого параметричного шлейфа, при цьому він мигає із частотою 1Гц, у нормальному стані параметричних шлейфів або в режимі “Аварія” індикатор не світиться.

   ІНДИКАТОРИ «ШЛЕЙФ 1» – «ШЛЕЙФ 4» («ОРІОН-4Т3.2) або «ШЛЕЙФ 8» («ОРІОН-8Т.3.2) – сигналізують про стан шлейфів сигналізації(індикатор не світиться – ШС у черговому режимі, але не знаходиться під охороною; світиться зеленим кольором – ШС у черговому режимі під охороною, світиться червоним кольором – ШС не перебуває в «Черговому режимі» і не ставиться під охорону, мигає червоним – ШС порушений(у тривозі). При автоматичній тактиці охорони по каналу  GPRS від моменту введення коду постановки до моменту взяття під охорону ПЦС індикатори здвоєно мигають зеленим кольором.

 

   ЗВУКОВА ІНДИКАЦІЯ:

   СИРЕНА ЗВУЧИТЬ БЕЗУПИННО – порушення охоронного шлейфа.

   СИРЕНА ЗВУЧИТЬ ПЕРЕРИВЧАСТО – спрацював параметричний сповіщувач.

   СИРЕНА ЗВУЧИТЬ КОРОТКОЧАСНО КОЖНІ ПІВХВИЛИНИ – несправність параметричного шлейфа.

 

  1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

   2.1.Здавання сигналізації під спостереження і її зняття з-під спостереження здійснюються згідно вимог даної Інструкції тільки Замовником або уповноваженими ним особами, перелік яких визначається ним самостійно.

   2.2.Здаванню під спостереження підлягає лише сигналізація, встановлена на об’єктах, які зазначені у Дислокації Договору.

   2.3.Замовник та уповноважені ним особи несуть персональну відповідальність за правильність експлуатації охоронної сигналізації, встановленої на Об’єкті та за дотриманням порядку її здачі під спостереження а також зняття з-під спостереження.

Недотримання Замовником або уповноваженими ним особами  вимог цієї Інструкції може стати наслідком виходу з ладу чи не спрацюванню засобів охоронної сигналізації на Об’єкті а також несвоєчасного виїзду підрозділу швидкого реагування на сповіщення охоронної сигналізації.

  

  1. ОБОВ’ЯЗКИ КОРИСТУВАЧА ОХОРОННОЇ СИГНАЛІЗАЦІЇ

   3.1.Досконало знати та не порушувати вимоги даної Інструкції та  правила поводження з апаратурою охоронної сигналізації, встановленої на Об’єкті Замовника, вміти користуватися найпростішими методами перевірки справності засобів охоронної сигналізації, знати порядок здачі Об’єкта під охорону та зняття його з-під охорони.

   3.2.У випадках виявлення несправності сигналізації на Об’єкті, ліній електроживлення, до яких підключена сигналізація, негайно повідомляти про це Виконавця і відповідні служби підприємств електрозабезпечення, зателефонувавши черговому оператору пункту централізованого спостереження,  за телефоном: 391-621, (097)938-56-57, (095)522-91-93 (цілодобово). І дочекатись прибуття представника Виконавця на Об’єкт.

 

  1. КОРИСТУВАЧУ ОХОРОННОЇ СИГНАЛІЗАЦІЇ КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

   4.1.В період охорони Об’єкта використовувати будь-яке телекомунікаційне обладнання, яке може зашкодити роботі системи охоронної сигналізації.

   4.2.Розголошувати стороннім особам організацію охорони Об’єкта засобами охоронної сигналізації, особливості її експлуатації, зокрема: індивідуальний код постановки під охорону та зняття з-під охорони, пультовий номер, систему блокування Об’єкта засобами охоронної сигналізації, тощо.

   4.3.Здавати під охорону або знімати з охорони Об’єкт під чужим іменем.

   4.4.Не відкривати охоронну апаратуру, не допускати до неї сторонніх осіб, самостійно не вносити зміну в схему блокування технічних засобів сигналізації та не проводити ремонтні роботи чи обслуговування  апаратури охоронної сигналізації самостійно або за допомогою сторонніх осіб.

   4.5.Обмежувати зони дії приладів сигналізації (закривати сповіщувачі, зберігати матеріальні цінності в місцях, що заслоняють напрямок дії приладів сигналізації та інше).

  1. ЗДАВАННЯ СИГНАЛІЗАЦІЇ ПІД СПОСТЕРЕЖЕННЯ

    При здачі Об’єкта під охорону необхідно:

    5.1.Ретельно перевірити усі приміщення Об’єкта на предмет виявлення та випровадження з них сторонніх осіб(чи тварин), що залишилися там, відключити від електричних та газових мереж електричні та газові прилади, інші потенційні джерела підвищеної безпеки.

   5.2.Перевірити, щоб грошові кошти, ювелірні вироби із золота, платини чи паладію,  цінні папери, інші матеріальні цінності а також зброя, боєприпаси до неї, наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги або прекурсори  були заховані в сейфи або спеціально обладнані металеві шафи (ящики), закріплені до капітальних конструкцій будівлі. Не залишати на зберігання в приміщенні, яке здається під охорону, цінних особистих речей співробітників.

   5.3.Перед здачею приміщення під охорону необхідно закрити вікна, двері, люки, тощо, на яких установлені сповіщувачі. Пересвідчитись, що в приміщеннях не обмежені зони дії приладів сигналізації(розміщення матеріальних цінностей не заслоняє дії приладів сигналізації). Перевірити справність кіл сигналізації по відсутності світіння  червоним кольором індикаторів ШС на клавіатурі приладу, вони повинні бути погашені, що свідчить про те, що ШС перебувають в «Черговому режимі», світіння індикатора червоним кольором свідчить про те, що даний ШС перебуває в режимі «Тривога».

   5.3.1.Набрати на клавіатурі КОД ДОСТУПУ і клавішу (#) – пролунає три коротких звукових сигнали. Якщо звучить довгий звуковий сигнал – код доступу набраний неправильно, необхідно повторити його набір. Після набору підряд чотирьох невірних кодів, передбачене блокування клавіатури на час 90 сек. З видачею переривчастого звукового сигналу зумера клавіатури.

При правильному наборі коду, якщо в групі немає ШС із затримкою, світлодіоди ШС будуть здвоєно мигати зеленим світлом на час зв’язку із ПЦС. Після підтвердження із ПЦС група стає під охорону, про що свідчить рівне зелене світіння світлодіодів шлейфів і відсутність світіння виносних світлодіодів індикаторів «Охорона».

Якщо в групі є ШС із затримкою «Вхідні двері  1» або «Вхідні двері 2», то відповідні виносні індикатори «ПОДТ 1» або «ПОДТ 2» і індикатор «Охорона» на клавіатурі перейдуть у переривчастий режим світіння, почнеться відлік часу затримки на вихід.

   5.3.2.Протягом часу затримки на вихід необхідно покинути приміщення й закрити вхідні двері.

   5.3.3.Після закриття вхідних дверей і після закінчення часу затримки виносний індикатор «ПОДТ 1»(«ПОДТ 2») або світло діод «Охорона» на клавіатурі згаснуть на час зв’язку із ПЦС, а потім повинні світитися безперервним світлом, що свідчить про перехід приладу в режим «Охорона».

  1. ЗНЯТТЯ ОБ’ЄКТА З ОХОРОНИ

   6.1.Зняття сигналізації на Об’єкті з-під спостереження здійснюється Замовником або уповноваженою ним особою  у наступному порядку:

   6.1.1.Необхідно відкрити вхідні двері й протягом часу затримки на вхід зняти прилад з охорони кодом доступу й клавішею (#).

6.1.2.Якщо в групі, що знімається, немає ШС із затримкою, необхідно зняти групу з охорони кодом доступу до порушення якого-небудь ШС групи.

  

УВАГА!  При наборі підряд 4-х неправильних кодів відбувається блокування клавіатури на 90 секунд із видачею переривчастого звукового сигналу зумера й передача повідомлення «Підбір коду» на ПЦС.

  

УВАГА!   Якщо прилад перебуває під охороною, і сталася тривога по одному або більше шлейфів, то при порушенні ШС вхідні двері, сирена включається без затримки.

 

  1. ПЕРЕЗАКРИТТЯ ОБ’ЄКТА

   7.1.При спрацюванні сигналізації на об’єкті в період спостереження за сигналізацію та відсутністю сигналу автоматичного відновлення Виконавець викликає уповноважену особу Замовника на Об’єкт для його обстеження та повторного здавання сигналізації під спостереження.

   7.2.Повторне здавання сигналізації під спостереження здійснюється уповноваженою особою Замовника у порядку визначеному розділом 5 цієї Інструкції.

                           

1.Обов’язки користувача КТС.

1.1.Спостереження за кнопкою тривожної сигналізації (надалі – КТС) на Об’єкті здійснюється у визначений Договором час.

1.2.Кнопкою тривожної сигналізації користується  лише уповноважена Замовником особа, яка  несе відповідальність за її збереження у технічно справному стані.

1.3.Наявність на Об’єкті КТС, її місцезнаходження являється конфіденційною інформацією, за розголошення якої настає відповідальність згідно чинного законодавства України та даного Договору.

1.4.Забороняється передавати КТС стороннім особам чи дітям.

1.5.Для термінового виклику наряду охорони необхідно натиснути КТС і утримувати протягом 3-х секунд. Лише в цьому випадку пультом централізованої охорони буде отриманий сигнал “Тривога”.

1.6.У випадку помилкового натиснення КТС необхідно негайно сповістити про це чергового оператора ПЦС за номером: 097-938-56-57, 095-522-91-93, 342-503, 391-621 (цілодобово), назвавши назву об’єкта та своє прізвище.

1.7.Не менше  одного разу на місяць Замовником здійснюється перевірка справності КТС. При цьому необхідно зателефонувати черговому оператору ПЦC за одним із номерів, вказаних в п.1.6. цієї Інструкції, назвати назву об’єкта, своє прізвище, натиснути КТС і утримувати її протягом 3-х секунд. Перевірка вважається завершеною після підтвердження оператором надходження сигналу на ПЦС.

1.8.У разі ненадходження з КТС на ПЦС сигналу Виконавець негайно приймає заходи по усуненню несправності.

1.9.Заміна елементів живлення КТС проводиться Виконавцем за вимогою Замовника та  за його рахунок.

a1security © All Rights Reserved – 2023